.: SpiNet :. Internet * Sieci * Hosting *Komputery

Dane i ustawienia
Konfiguracja ustawień sieci.

W sieci SpiNet prawidłowe ustawienia są wysyłane automatycznie przez serwer DHCP (tzw. protokół dynamicznej konfiguracji), który ustawia odpowiednie parametry na Państwa komputerze, pozwalając na pracę w sieci. Prosimy o nie wpisywanie ustawień ręcznie, ponieważ wszelkie zmiany na serwerach mogą być rozbieżne z tymi wpisanymi na stałe.
Dla ułatwienia podajemy sposób ustawienia konfiguracji DHCP dla systemów operacyjnych Windows. W zależności od wersji systemu (szczególnie dla XP) dojśćie do samych ustawień może różnić się w szczegółach (najlepiej zacząć od "Panelu Sterowania").
Serwer WWW.

Na serwerach WWW SpiNet przyjęta została polityka umieszczania witryn internetowych w katalogu public_html. Więcej informacji na ten temat zostało przedstawione w dziale FAQ.
W przypadku posiadania domeny lub subdomeny można ubiegać się o indywidualną zmianę powyższej polityki.
 
Serwery FTP.

Istnieją dwa serwery FTP - standardowy oraz lokalny. Serwer standardowy jest serwerem dla użytkowników, posiadających konta FTP. Jego adres to ftp.spinet.pl i jest on dostępny z każdego miejsca w Internecie - w przeciwieństwie do drugiego, lokalnego serwera plików.
Lokalny serwer plików jest widoczny jedynie w obrębie sieci LAN (lokalnej) i jego adres to 192.168.3.3. Logowanie na niego odbywa się jako użytkownik anonimowy (anonymous), czyli nie potrzeba mieć tam specjalnego konta ani ustawień. Na tym FTP przechowywane są przydatne pliki i programy z możliwością wgrywania własnych propozycji - do czego zachęcamy.
 
Serwer poczty.

Ustawienia serwerów poczty dla kont na sewrerach SpiNet:
- serwer poczty przychodzącej POP3: mail.spinet.pl
- serwer poczty wychodzącej SMTP: mail.spinet.pl
Serwer poczty wychodzącej wymaga uwierzytelnienia.
 

99-100 Łęczyca, łódzkie, tel. (63) 219 10 88, kontakt@spinet.pl